XXXVII Seminarium terenowe WARSZTATY z GEOGRAFII TURYZMU

23-24 września 2021 r.  Kołobrzeg

Instytut Geografii Miast, Turyzmu i Geoinformacji Uniwersytetu Łódzkiego oraz Instytut Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Turystyki Akademii Pomorskiej w Słupsku , a także Oddział Słupski Polskiego Towarzystwa Geograficznego  serdecznie zapraszają do udziału w XXXVII Seminarium terenowym „Warsztaty z geografii turyzmu”, które odbędzie się w dniach 23-24 września 2021 r. w uzdrowisku Kołobrzeg, w Marine Hotel***** by Zdrojowa. Konferencja została objęta patronatem honorowym Starosty Powiatu Kołobrzeskiego.

Seminarium terenowe „Warsztaty z geografii turyzmu” jest jednym z najstarszych w Polsce nieprzerwanie organizowanych cyklicznych spotkań naukowych skupiających grono naukowców z różnych dziedzin zajmujących się turystyką, ale także rekreacją i hotelarstwem. To dobra okazja do poznania aktualnego dorobku polskich ośrodków naukowo-dydaktycznych w zakresie różnych dyscyplin naukowych związanych z turystyką i do dyskusji nad jego wykorzystaniem w nauce i praktyce.

W bieżącym roku „Warsztaty z geografii turyzmu” będą wyjątkowe z wielu względów, m.in. będzie to pierwsze dla wielu osób spotkanie w formie tradycyjnej w „nowej rzeczywistości” związanej w pandemią Covid-19. Odbędą się w niezwykłym miejscu – w nadmorskim kurorcie, uzdrowisku Kołobrzeg, w atrakcyjnym obiekcie jakim jest pięciogwiazdkowy Marine Hotel usytuowany tuż przy plaży.

W trakcie konferencji planujemy sesje tematyczne i metodyczne, robocze spotkanie Komisji Geografii Turyzmu Polskiego Towarzystwa Geograficznego, ponadto sesję jubileuszową dedykowaną Profesorowi Eugeniuszowi Rydzowi oraz terenową – wycieczkę do Muzeum Zimnej Wojny Podborsko 3001, a także prezentacje dotyczące atrakcyjności powiatu kołobrzeskiego.

Zachęcamy do zapoznania się z załączonym zaproszeniem zawierającym informacje organizacyjne oraz ramowy program konferencji, a także z regulaminem. Licząc na Pani/ Pana obecność, prosimy o potwierdzenie uczestnictwa poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego  dostępnego na: https://forms.office.com/r/huXSfpz0VH najpóźniej do dn.  31.05.2021 r.

Wszelkie pytania dotyczące "Warsztatów z geografii turyzmu" prosimy kierować na adres e-mail: warsztaty.turyzm@uni.lodz.pl

Zachęcamy do zgłaszania udziału w konferencji XXXVII „Warsztaty z geografii turyzmu” oraz wystąpień i wyrażamy nadzieję na spotkanie z Państwem jesienią w Kołobrzegu!

Do pobrania:

Zaproszenie na Warsztaty