Ogólnopolski Dzień Geografa 2022

Instytut Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Turystyki oraz Oddział Słupski Polskiego Towarzystwa Geograficznego zapraszają na obchody Dnia Geografa.

Jak co roku dnia 23 kwietnia obchodzić będziemy Ogólnopolski Dzień Geografa, który również łączymy ze światowym Dniem Ziemi (22 kwietnia). Celem organizacji naszego wydarzenia jest popularyzacja i uświadomienie społeczeństwu roli i znaczenia geografii jako nauki teoretycznej i aplikacyjnej oraz przedmiotu edukacji na wszystkich szczeblach szkolnictwa.

Z okazji  Dnia Geografa planujemy Wystawę  Fotograficzną zdjęć nagrodzonych i nadesłanych w ramach Konkursu Fotograficznego „Znane i nieznane miejsca turystyczne Ziemi Słupskiej w obiektywie” przygotowanego w ramach projektu Akademia Aktywna w 2021 r., uroczystości Jubileuszowe prof. dr hab. Ivana Pirozhnika oraz quizy i konkursy promujące wiedzę geograficzno-turystyczną.

W bieżącym roku obchody Dnia Geografa połączone zostaną z Dniem Sportu i Nauki i  odbędą się w dniu 9 czerwca 2022 r. Na wystawę i obchody  Jubileuszowe zapraszamy do Instytutu Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Turystyki przy ul. Partyzantów 27 w  godz. 14.00-16.00. Na quizy i konkursy promujące wiedzę geograficzno-turystyczną zapraszamy na kampus przy ul. Arciszewskiego 22 w godz. 10.00 -13.00.

Świętuj z nami