Klub Obieżyświata

Instytut Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Turystyki Akademii Pomorskiej w Słupsku oraz Polskie Towarzystwo Geograficzne Oddział w Słupsku zapraszają do wzięcia udziału w 115. Spotkaniu Klubu Obieżyświata. Spotkanie organizowane jest w ramach Aktywnej Akademii.

Naszym gościem będzie Pan Profesor Daniel Kalinowski. Kilka słów od Prelegenta: „Spotkanie z Japonią opowiadane z perspektywy polskiego literaturoznawcy, profesora zwyczajnego nauk humanistycznych w Instytucie Filologii AP, który przebywał w Osace na stażu dydaktycznym. Oprócz zajęć na kampusie, stałym elementem stażu były wypady kulturoznawcze, w ramach których odwiedzone zostały niektóre symboliczne miejsca Japonii. Pobyt w Osace ugruntował badania buddologiczne
stażysty, zaś dla słupskiej uczelni przyniesie pozytywny efekt w postaci przyjazdu profesora wizytującego”.
Spotkanie odbędzie się dnia 29 listopada 2022 r. (wtorek) o godzinie 17.00 w auli Katedry Filologii Angielskiej Akademii Pomorskiej w Słupsku przy ul. Słowiańskiej 8. Wystąpienie zatytułowane jest: „Japonia dla polskiego badacza literatury”.
Wstęp wolny.

Serdecznie zapraszam