Przejdź do treści strony
Godło

Instytut Geografii Społeczno-Ekonomicznej

Instytut Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Turystyki

Studenci
Akadamia Pomorska Słupsk
108. Spotkanie Klubu Obieżyświata

108. Spotkanie Klubu Obieżyświata

Szanowni Państwo,

Instytut Geografii i Studiów Regionalnych Akademii Pomorskiej w Słupsku oraz Polskie Towarzystwo Geograficzne Oddział w Słupsku zapraszają do wzięcia udziału w 108. Spotkaniu Klubu Obieżyświata.

Naszym gościem będzie dr hab. Mariusz Czepczyński, prof. UG.

Pan Profesor jest geografem kultury, pracującym na stanowisku profesora nadzwyczajnego w Katedrze Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Gdańskiego. W latach 2009-2011 był zatrudniony jako profesor wizytujący na Eberhard Karls Universität Tübingen, Niemcy, zaś w 2019 roku podejmie pracę na Università degli Studi di Roma Tor Vergata w Rzymie. Jego badania koncentrują się wokół semiotyki przestrzeni, krajobrazów kulturowych, miast postsocjalistycznych, dziedzictwa kulturowego, tożsamości miast oraz zarządzania przestrzenią zurbanizowaną. Jest autorem ponad 100 publikacji naukowych, w tym Cultural Landscape of Post-socialist Cities. Representation of Powers and Needs (Ashgate 2008) i Public Space. Between Reimagination and Occupation (eds. ze Svetlaną Hristovą Routledge 2018).

Spotkanie odbędzie się dnia 5 grudnia 2018 r. (środa) o godzinie 17.00 w auli Instytutu Neofilologii AP przy ul. Słowiańskiej 8 w Słupsku. Wystąpienie zatytułowane jest: „W poszukiwaniu znaczenia miejsc. O podróżach, oryginalności i turystyce".

Plakat

Znajdziesz nas tutaj